Hogyan kell mosni a fekete farmert és megállítani a fakulásukat?

2024.09.30

Mindannyian szeretjük a megbízható fekete farmerünket... addig, amíg mosás után fakó és összement. Azt gondolnánk, hogy a fekete farmert ugyanúgy lehet mosni, mint bármelyik hagyományos ruhadarabot, de különleges ápolást igényel (bár minimálisat - mint például a kíméletes mosás), hogy megőrizze erőteljes színét és szabását.

Ez az átfogó útmutató bemutatja, hogyan kell helyesen mosni a fekete farmert, és milyen hibákat kell elkerülni, valamint olyan információkkal is megspékeltük, amelyek segítenek meghosszabbítani a farmer élettartamát.

Hogyan kell mosni a fekete farmert és megállítani a fakulásukat?

Hogyan kell mosni a fekete farmert

1. Olvasd el az ápolási címkét

Az ápolási címke okkal van ott, és minden olyan adatot tartalmaz, amire szükséged van ahhoz, hogy a lehető legjobban gondozd a ruháidat.

A legtöbb ápolási címkén feltüntetik a mosási ciklus során alkalmazandó megfelelő hőmérsékletet, valamint azt, hogy vasalható-e vagy sem, és egyéb mosási irányelveket.

2. Készítsd elő a farmert

A foltokat és foltokat egy csepp színvédő mosószerrel vagy folteltávolítóval kezeld. Ne dörzsöld a foltot. Csak hagyd állni 10 percig, ami elegendő idő ahhoz, hogy a folt elhalványodjon.

Húzd fel a sliccet, hogy ne akadjon bele más ruhadarabokba, és fordítsd ki a farmert. Ez az egyszerű, de elengedhetetlen lépés megvédi a külső felületet a súrlódástól és a mosószertől - ezek a két fő bűnös a sérült szálak és az elszíneződések mögött.

3. Töltsd be a mosógépet, indítsd el a mosást

Lehet, hogy ez nyilvánvaló, de a hasonló színeket együtt kell mosni - az utolsó dolog, amit szeretnél, hogy a fekete festék megfogja a világos ruháidat.

Hacsak a ruhadarab címkéje másként nem rendelkezik, a mosógépet hideg vízzel, kíméletes mosási ciklussal indítsuk el. Ez csökkenti a zsugorodás és a kifakulás esélyét.

Mindig sötét ruhákhoz tervezett enyhe mosószert használj, lehetőleg folyékony formában, mivel a por állagú mosószerek gyakran maradványokat hagynak maguk után, ha nem oldódnak fel megfelelően - ami leginkább akkor fordul elő, ha hideg vízben használod őket.

Ezután hagyd, hogy a mosógép elvégezze a dolgát.

4. Vagy moss kézzel

A fekete farmer - és egyébként minden mosható anyag - tovább tart, ha kézzel mossuk.

A fekete farmer kézi mosásához:

  • Töltsd meg a fürdőkádat vagy egy lavórt/vödröt hideg vízzel.
  • Adjuk hozzá a mosószert, és a vízzel egy kicsit keverjük össze, hogy jól elkeveredjen.
  • Áztasd be a farmert - kívül-belül - 15-30 percig, attól függően, mennyire piszkos.
  • Óvatosan dolgozd át a farmert, kerüld a túlzott súrolást és dörzsölést.
  • Öntsd le a koszos vizet, és töltsd fel tiszta vízzel, hogy kiöblítsd a farmert. Ismételd meg, amíg nem marad mosószer. Vagy öblítsd ki folyó víz alatt.
  • Óvatosan csavarjuk ki a farmert, hogy eltávolítsuk a felesleges vizet.

5. Hagyd a levegőn száradni

Rázd meg a farmert egy kicsit, és akaszd fel fejjel lefelé egy ruhaszárítókötélre vagy szárítóállványra - a zuhanyrúd is teljesen jó.

Ez lehetővé teszi, hogy a víz a farmer legnehezebb részébe (a derékrészbe) kerüljön, ami viszont húzza a lábszárrészeket, és csökkenti a gyűrődést.

Tipp: Kerüld a fekete farmer szárítását közvetlen napfényben. A szárító intenzív hőjéhez hasonlóan a durva napsugarak is felgyorsítják a fakulás folyamatát, és a farmered merevvé válik, mint egy deszka. Ehelyett szárítsd a farmert sorban, árnyékos helyen vagy beltérben.

Hogyan mossuk ki a fekete farmert első alkalommal

Vettél egy új, koromfekete farmert? Ezek a ruhadarabok hajlamosak arra, hogy felesleges festéket adjanak le, ezért érdemes először külön kimosni őket, mielőtt más ruhadarabokkal kombinálnád őket.

  1. Töltsd meg a fürdőkádat vagy egy lavórt/vödröt hideg vízzel.
  2. Adj hozzá egy csésze ecetet (az ecetben lévő ecetsav segít megkötni a festéket a szövethez, így a következő mosás során minimálisra csökken a színveszteség). Keverd jól össze.
  3. Fordítsd ki a farmert, és merítsd bele az ecetes oldatba.
  4. Hagyd ázni 30 percig.
  5. Öntsd le a vizet, öblítsd le, és akaszd ki a levegőre száradni.

Milyen gyakran kell mosni a fekete farmert

Bármelyik farmerszakértőtől megkérdezheted, hogy a lehető legkevesebbet kell mosni a farmert - konkrétan csak akkor, ha már láthatóan piszkos és büdös. Elvégre minél kevesebbet mosod a farmered, annál tovább tart a mély árnyalat.

Azaz a legjobb belátásod szerint akkor mosd ki a fekete farmert, amikor már piszkosnak érzed. A túl sok szennyeződés, testizzadság és olajlerakódás meggyengítheti a farmerrostokat, és sokkal gyorsabban elhasználódhat, mintha kimosnád.

További tippek a fekete farmer mosásához

Hagyd ki az öblítőt. Bár ez az adalék bizonyos szöveteket extra puhává varázsolhat, a legtöbb farmernadrággal pusztítást végez, és csak lebontja a szálakat, a színt pedig tompa maradványokkal teszi tönkre.

Adj egy csésze ecetet az öblítési ciklushoz (vagy kézi mosás esetén az öblítővízhez). Vedd figyelembe, hogy az ecet nem akadályozza meg teljesen a farmer kifakulását, de bizonyos mértékig segít megőrizni az élénkséget. Emellett számos más felhasználási módja mellett eltávolítja a felesleges mosószert a ruhákból, és a szagokat.