Mélyvizes mosás kontra hagyományos mosógépek: De mit mond a szakértő?
Tudod mi az a mélyvizes mosás? Ha nem, sebaj, ugyanis szakértőtől kérdezzük most meg mi az, és vajon miért olyan fontos ezt tudni, ha épp mosógépvásárlás előtt vagyunk. Ezt mindenképp jó, ha tudod!

Biztosan találkoztunk már azzal, hogy bizonyos mosási szám után kedvenc ruhadarabjaink megkopnak, kibolyhosodnak. Ez igazán bosszantó, hiszen kopott ruhát senki sem szeretne hordani, naphosszat bolytalanítani a ruhákat pedig időrablás. Így a legtöbb esetben inkább megválunk ezektől a ruháktól sajnos elég rövid időn belül.
Azonban igenis létezik olyan technológia erre, mely a ruhadarabok élethosszát megtöbbszörözi, méghozzá mélyvizes mosással. Kevesen ismerik ezt a technológiát. Amerikában elterjedt és népszerű ezzel a technológiával felszerelt mosógépek vásárlása, azonban Magyarországon kevesen ismerik, pedig könnyen elérhető.
Ezért kerestük meg a mélyvízi mosás kapcsán Lukács Csabát, a MAYTAG egyik szakértőjét, aki részleteiben is felvilágosítást tud adni nekünk erről és a felhasználókat érintő legfontosabb kérdésekről.
„A mélyvizes mosás egy, a tengeren túl elterjedt technológia, amely rövidebb idő alatt és megbízhatóbban teszi lehetővé a ruhák kímélő mélytisztítását a hagyományos mosógépekkel ellentétben. És ez a kulcsszó: kímélő mélytisztítás. Már a nevéből is fakad, hogy a problémás foltoktól is megszabadít, de mindezt olyan óvatosan teszi, hogy ruhadarabjaink állapota olyan maradjon, amilyen eddig is volt.
Technikailag pedig úgy történik mindez, hogy a hagyományos mosógépektől eltérően nem egyirányú örvénnyel tisztítja meg a ruhákat, hanem az oda-vissza forgó agitátor rúd az, ami a kettős mélytisztító örvényt kelti. Ebben az esetben a textil nem csapódik közvetlenül a dobnak, az ide-oda áramló víz mos, így lényegesen tovább maradnak épek ruháink.
A mélyvizes mosásra láthatunk példát a lenti videóban:
És hagy említsem meg e technológia másik előnyét is, - mivel nincs a készülékben fűtőszál, így jóval kevesebb elektromos áramot használ. Nagyjából ötöd annyit, mint egy átlagos háztartási mosógép, hiszen nem szükséges melegítenie a mosóvizet. Egyből a bojlerből szívja be a mindössze 2-3 liternyi üzemi hőmérsékletű mosóvizet. A mélyvizes mosás hatékonysága és a melegítési idő hiánya együtt adja a rövid, 20-30 perces teljes mosási ciklust. .”
Emellett szerencsére az eltűnő félpár zoknik miatt sem kell bosszankodnunk, hiszen a felültöltős megoldás miatt az álló dob szélén nem képesek kicsúszni a zoknik, hogy aztán a mosóüstből a vízleengedő csőbe kerülve dugulást okozzanak.
Ha a továbbiakban is érdekel, hol találhatsz a mélyvizes mosási technológiával rendelkező mosógépet, úgy kattints IDE! Vagy kérdezz akár a szakértőtől, Lukács Csabától ITT!